Aktywny wypoczynek w okolicach Borów Tucholskich

aktywne wczasy w Borach Tucholskich

Letnie miesiące to dla wielu ludzi czas upragnionego wypoczynku. W szczególności dotyczy to dzieci w wieku szkolnym, które cały rok czekają na to, aby rzucić w kąt tornister i zapomnieć o klasówkach. W czerwcu, lipcu i sierpniu można zabrać dzieciaki na wyjątkowe wycieczki. To świetna okazja, żeby pokazać im piękne zakątki Polski. Nasz kraj posiada wiele regionów, które kuszą turystów licznymi zabytkami. Kierując się na północ, warto zwrócić uwagę na jeden z nich.

Aktywny urlop w Borach Tucholskich

 aktywne wczasy w Borach TucholskichNa granicy województwa kujawsko-pomorskiego i pomorskiego rozpościera się kraina, która posiada wiele malowniczych jezior i lasów. Dlatego, tak wiele osób decyduje się na aktywne wczasy w Borach Tucholskich. Jeśli ktoś uwielbia spędzać dużo czasu na świeżym powietrzu, znajdzie tutaj wiele powodów, żeby wyjść na dwór. Jednym z nich są spływy kajakowe, które cieszą się ogromną popularnością. Nie trzeba mieć dużej tężyzny fizycznej, żeby wziąć udział w kilkugodzinnym machaniu wiosłem po Brdzie. W trakcie tego wysiłku, można spalić bardzo dużo kalorii i spędzić czas w gronie przyjaciół czy rodziny. Bardzo dużo osób każdego roku bierze udział w zorganizowanych spływach, w których biorą udział wielopokoleniowe rodziny albo przyjaciele ze studiów. Takie wczasy niekoniecznie muszą odbywać się pod gołym niebem. Nie każdy ma ochotę na marzniecie w namiocie czy jedzenie mięsnych konserw.

aktywne wczasy w Borach TucholskichWiele pensjonatów czy kwater prywatnych chętnie gości u siebie turystów, którzy przyjechali na spływ. Oferują im możliwość podwiezienia np. do konkretnego miejsca postojowego. Dzięki temu, miłośnicy sportów mogą wyspać się w komfortowych warunkach. Wygodną możliwością dla takich osób będzie także opcja skorzystania z łazienki. Kilkanaście minut spędzonych pod gorącym prysznicem może zdziałać wiele, jeśli chodzi o rozluźnienie mięśni po intensywnym treningu. W wielu gospodarstwach na turystów czekają także smaczne posiłki, przygotowane z lokalnych produktów takich jak owoce czy warzywa. Po kilku dniach spędzonych w takim miejscu można zapomnieć o wrednym szefie z pracy czy problemach dnia codziennego. Upragniony wypoczynek to moment na to, aby odetchnąć i nabrać dystansu wobec codziennych stresów.

Jeśli wyjedzie się do miejsca, w którym jest dużo zieleni, jest większa szansa na to, że relaks będzie głęboki. Pod tym względem malownicze okolice Brdy są świetnym miejscem do zaplanowania wypoczynku. Bez problemu znajdzie się tu zakwaterowanie w dobrej cenie i wiele miejsc do realizacji sportowych pasji. Bez względu na to, czy są to sporty wodne czy lekkoatletyka, tamtejsze tereny będą idealne dla miłośników tych aktywności.