Atrakcje turystyczne w Kudowie Zdrój

kudowa zdrój

Sezon letni, w którym młodzież rozpoczyna wakacje, a dorośli zaczynają czas urlopów i wypoczynku zaczyna się również czas szukania dogodnych miejsc wypoczynkowych. Najczęstszymi destynacjami, jakie wybierają polscy urlopowicze są góry, wybrzeże bałtyckie oraz Mazury.

Co warto zobaczyć będąc w Kudowie Zdrój?

kudowa zdrójMalowniczym miasteczkiem w polskich górach, a dokładnie znajdującym się u podnóża Gór Stołowych, nieopodal granicy czeskiej znajduje się turystyczna Kudowa Zdrój. Zaprasza ona swoimi walorami, jak również wieloma atrakcjami turystycznymi. Najbardziej popularnym miejscem, odwiedzanym przez turystów jest Kaplica Czaszek. Znajduje się ona dokładnie w Kudowie Czermnej, która jest dzielnicą Kudowy Zdrój i położona jest w północnej części miasta. Czaszki, które wypełniają kaplicę pochodzą od poległych ofiar wojennych ze Śląska, głównie z wojny siedmioletniej , jak i osób, które zginęły wskutek epidemii cholery. Kaplica wyłożona jest trzema tysiącami czaszek, a pod jej podłogą znajdują się kolejne relikty wojenne. Kapliczna podłoga pod sobą skrywa ponad dwadzieścia tysięcy czaszek i kości. Jest to niesamowity obraz tego, jak ludzkie życie jest kruche oraz w jak szybkim tempie przemija.

Kudowa ZdrójKaplica w Czermnej jest jedynym takim obiektem na terenie całej Polski, jak i jednym z trzech w całej Europie. Kolejną nieco przyjemniejszą atrakcją jest Muzeum Zabawek „Bajka”, a także Muzeum Żaby w Kudowie. Muzeum Żab posiada ponad trzy tysiące eksponatów, które w sposób pośredni, jak i bezpośredni kojarzą się i wiążą z wizerunkiem tego rodzaju płazów. Muzeum Zabawek jest mięsem magicznym, ponieważ panują w nim relikty dziecięcej beztroski naszych rodziców, dziadków, jak i pradziadków oraz wszelkich innych przodków. Znajdują się w nim zabawki z czasów od starożytności, aż po lata osiemdziesiąte dwudziestego wieku. Zapoznanie się z historią zabawek jest istotne, ponieważ wiążą się historią, technikami i modą panującą w danym czasie. Zabawki od zawsze, aż po dziś przynoszą nie tylko dzieciom, a także dorosłym wiele radości i wspomnień. Warto także zobaczyć Szlak Ginących Zawodów. Podczas spaceru szlakiem zapoznać można się z ginącymi zawodami, jakimi są na przykład garncarstwo, tkactwo, a także tradycyjne piekarstwo.

Skosztować można regionalnych, polskich oraz tradycyjnych wyrobów, jakimi są chleb ze smalcem lub przetwory. Szlak Ginących Zawodów jest gospodarstwem znajdującym się dwieście metrów od słynnej Kaplicy Czaszek. Kudowa Zdrój oprócz wielu atrakcji wyróżnia się niezwykle pięknymi oraz malowniczymi krajobrazami.