Hotel dla dzieci – usługi dla maluchów

willa

Coraz więcej hoteli dba nie tylko o potrzeby dorosłych, ale i dzieci. Dzięki temu cała rodzina może być zadowolona z wakacyjnego pobytu. Pensjonaty oferują różne udogodnienia, takie jak łóżeczka dla dzieci, krzesełka do karmienia, czy place zabaw na świeżym powietrzu.

Hotel dla dzieci i opiekunka

hotel dla dzieciJednak to nie wszystko. Liczą się także usługi dopasowane do potrzeb maluchów, dzięki którym i dzieci i ich rodzice będą czuli się dobrze. Przede wszystkim hotel dla dzieci powinien zapewniać obsługę opiekunki. Usługa może wchodzić w skład ceny za pobyt lub może zostać wliczana osobno. Opiekunka powinna zajmować się zarówno niemowlakami, jak i starszymi dziećmi. Może bawić się z nimi w pokoju, czy też zabierać na wycieczki dla dzieci. Opiekunka może się przydać zawsze. Wystarczy, że rodzice chcieliby wyjść gdzieś sami np. do sklepu i do razu można skorzystać z pracy opiekunki. Inna usługa dla dzieci to zajęcia z animatorem. Jest to najczęściej osoba, która pilnuje maluchów w sali zabaw, ale też potrafi im zorganizować czas wolny. Takie zabawy grupowe są uwielbiane dla maluchy. Kiedy pogoda dopisuje to takie gry mogą odbywać się na świeżym powietrzu. Animatorzy czasu wolnego mogą zabierać maluchy na plac zabaw, na małe wycieczki po okolicy, czy też po prostu na jakiś spacer.

hotel dla dzieciDzieci powinny mieć zapewnioną odpowiednią dozę ruchu, żeby nie siedziały przed telewizorem. Usługi dla maluchów czasem obejmują także zabiegi pielęgnacyjne w spa. Wiadomo, że nie są one tak ,,zaawansowane”, jak zabiegi dla dorosłych, ale i maluchy mogą poczuć się dzięki nim dobrze. Można im wykonywać delikatne masaże, zabierać na kąpiele lecznicze, a dziewczynkom można zapewnić manicure i pedicure, czy ozdobny tatuaż z henny, który zejdzie po kilku myciach. Dzieciom można także oferować zabiegi lecznice, takie jak inhalacje, picie wody z uzdrowiska, czy ćwiczenia rehabilitacyjne. Niektóre hotele, które współpracują z biurami podróży, mogą oferować najmłodszym także wycieczki fakultatywne. Są to tematyczne spacery po okolicy, zwiedzanie miejsc ciekawych dla dzieci, takich jak Muzeum Zabawek, czy podążanie szlakami małych rzeźb krasnoludków. Dzieci można zabierać też nad morze, na krótkie spacery w góry, na podróż małym statkiem po jeziorze, czy też na zabawy, takie jak ścianka wspinaczkowa, parki linowe, czy park trampolin.

Im więcej udogodnień i usług dla dzieci będzie miał przygotowany hotel tym więcej rodziców zdecyduje się na pobyt w nim. Zorganizowanie maluchom czasu wolnego zdecydowanie jest godne uwagi i pensjonaty powinny o tym pomyśleć.