Hotel – specjalizacje i rodzaje

noclegi

Hotel to wypoczynkowe miejsce noclegowe. Każdy z nich posiada pokoje w różnym standardzie i przeznaczane dla różnej ilości osób, najczęściej od dwóch do sześciu. Jednak poza tym wszystkie hotele mają różne specjalizacje i chcą trafiać do innej grupy docelowej.

Hotel i spotkania biznesowe

hotelMożna je podzielić według standardów. Mamy tutaj hotele tanie, ze średniej półki i luksusowe. Tanie hotele są dobre dla osób mniej zamożnych, na przykład dla uczniów i studentów. To także dobra opcja dla osób, które większość czasu będą spędzały poza hotelem (np. zwiedzając okolice czy uprawiając sporty zimowe) i standard pokoi jest dla nich bardzo ważny. Liczy się dla nich tylko to, że będą miały gdzie zostawić rzeczy i gdzie się przespać. Hotele ze średniej półki są najczęściej poszukiwane. To dobra opcja dla klasy średniej, czy rodzin z dziećmi. Taki hotel często prezentuje wyposażenie jakie mamy w domu. Wystrój jest klasyczny, w pokoju znajdziemy wszystko czego nam potrzeba. Hotele luksusowe to opcja dla nielicznych. Za jeden nocleg w takim hotelu zapłacimy przynajmniej kilkaset złotych, bywają też takie z noclegami sięgającymi kwot powyżej tysiąca złotych. Tam pokoje są bogato wyposażone, posiadają wszelkie udogodnienia. Hotele można podzielić też we względu na ich specjalistyczną ofertę. Może to być hotel konferencyjny na Mazurach, hotel z salą weselną, hotel dla rodzin z dziećmi, czy osób starszych. Hotel konferencyjny jest nastawiony na współpracę z firmami.

hotelMogą się tam odbywać nie tylko konferencje, ale także prezentacje produktów, spotkania biznesowe, czy integracyjne imprezy dla pracowników. W hotelu będą sale z projektorami, sprzęt nagłaśniający, czy komputer do wyposażenia. W hotelu z salą weselną mogą być organizowane zabawy weselne, jak również inne uroczystości rodzinne, takie jak urodziny, czy świętowanie rocznic. Duża sala sprawia, że pomieści się w niej wielu gości, a restauracja na miejscu daje pewność, że jedzenie będzie świeże i przygotowywane na miejscu. Są także hotele które kierują swoją całą ofertę lub jej część do rodzin z dziećmi lub dla seniorów. Rodziny szukają miejsca gdzie otrzymają akcesoria dla dziecka, jakie jak małe wanienki czy krzesła do karmienia, przydają się także sale zabaw czy możliwość wynajęcia opiekunki.

Oferta dla seniora powinna również być dopasowana do jego potrzeb. Sprawdzają się zarówno relaksacyjne jak i aktywne plany zajęć. Warto też sprawdzić, czy w hotelu są udogodnienia takie jak windy i toalety dla osób niepełnosprawnych, łagodne podejścia i wygodne łóżka.