Jak znaleźć tani nocleg?

tanie noclegi

Nie da się ukryć, że nikt nie lubi przepłacać, nie tylko za wakacje. Nie można negocjować cen biletów wstępu do muzeum, czy karnetów narciarskich. Z transportem również niewiele się zdziała, można co najwyżej jechać większą grupą i złożyć się na benzynę. Dlatego też największą uwagę powinno się poświęcić noclegom, bo tu przedział cen jest bardzo duży.

Dobre miejsce na nocleg

tanie noclegiZa nocleg można wydać kilkadziesiąt, jak i kilkaset złotych. Jak to wygląda w praktyce? Jeśli interesującą nas destynacją turystyczną są Bieszczady – noclegi tanie i dobre można znaleźć bez trudu. Ustrzyki Górne, Solina, czy Cisna to nazwy brzmiące obco dla wielu osób. Nic dziwnego, najpopularniejszym kierunkiem wakacyjnym jest Zakopane, czy też mniejsze ośrodki jak Rabka, Wisła, Karpacza, czy Biało Tatrzańskiej. Zdecydowanie Tatry są najchętniej odwiedzane przez turystów. W związku z tym tam ceny noclegów, karnetów, czy posiłków są zdecydowanie wyższe, szczególnie w sezonie. Podczas gdy w Bieszczadach nawet w środku grudnia można znaleźć tani nocleg. Jeśli chcemy bardzo dużo zaoszczędzić to dobrze jest wybrać noclegi w domkach. Domki w zależności od wielkości pomieszczą od czterech do nawet dziesięciu osób. Wtedy zamiast nawet dwustu złotych za osobę zapłacimy mniej niż sto. To bardzo duża oszczędność.

tanie noclegiZaoszczędzone pieniądze można przeznaczyć na wycieczki po okolicy, bilety wstępu do galerii i muzeum, czy choćby na stołowanie się w restauracji zamiast odgrzewania dań gotowych. Liczy się też czas kiedy się nocuje w Bieszczadach. Jeśli chcemy spędzić święta i Sylwestra w górach to na pewno za nocleg zapłacimy więcej, niż gdybyśmy chcieli wybrać się tam w kwietniu, czy listopadzie. Poza sezonem ceny mogą być nawet o połowę niższe! Jeśli zależy nam na niskiej cenie to warto też celować w domki czy ośrodki bez większych udogodnień. Jeśli będzie tam basen, plac zabaw, czy spa to ceny będą wysokie, a jeśli tylko sama baza noclegowa to ceny będą przystępne. Można też wybrać opcję noclegu bez wyżywienia, co też nieco obniży ceny, szczególnie jeśli rezygnuje się nie tylko z obiadokolacji, ale też ze śniadań w ośrodku. Jak widać jest wiele sposobów na to, by znaleźć dobry i tani nocleg.

Nocowanie w Bieszczadach, w domach, poza sezonem nie będzie ani trochę kosztowne, w przeciwieństwie do nocowania np. w hotelu w Zakopanem. Lepiej jest zaoszczędzić na noclegach i pieniądze przeznaczyć na miłe spędzenie czasu na wakacjach, kupowanie pamiątek, czy dobre jedzenie. Warto znać te zasady wyboru noclegów by nie przepłacać.