Kudowa Zdrój – miasto o charakterystyce uzdrowiskowej

noclegi

Kudowa-Zdrój to jedno z najpiękniejszych w Polsce miejsc, otoczonych lasem, w których zaczerpnąć można mnóstwo świeżego powietrza, jak i zobaczyć malownicze krajobrazy, niezależnie od panującej pory roku.

Pokoje dobrze wyposażone

pokojeMiasto to znajduje się u podnóża Gór Stołowych, na styku z Podnóżem Orlickim, w pobliżu Parku Narodowego Gór Stołowych. Usytuowane jest w województwie dolnośląskim, tuż nad potokiem Bystra. Umiejscowienie Kudowy–Zdrój tuż przy granicy z równie pięknymi Czechami umożliwia polskim, a także zagranicznym turystom ujrzenie piękna polskich pejzaży i zgłębienia polskiej kultury, jak również historii związanej z tym miejscem. Kudowa – Zdrój słynie ze swojego działania uzdrowiskowego, jak i jest miastem w pełni stworzonym do rekreacji i wypoczynku. Istnieją w nim dwie słynne pijalnie wody mineralnej, która swoim działaniem może wspomóc leczenie anemii, cukrzycy, czy też nadwagi, a także innych schorzeń i chorób organizmu. Pobyt w Kudowie Zdrój nie musi być jednak kosztowny, wiele możliwości i atrakcji, jakie dostarcza to cudowne miasteczko równoważy się z powstaniem w nim wielu pensjonatów, hoteli, jak i prywatnych domów właścicieli, którzy wynajmują pokoje turystom . Tanie pokoje w Kudowie Zdrój wcale nie wiążą się z niskim wyposażeniem, jak i komfortem.

pokojeUmiejscowione są zazwyczaj nieco dalej od centrum i głównych atrakcji, jednak posiadając rower lub lubiąc spacery nie sprawia to jakichkolwiek problemów. Kudowa-Zdrój dostarcza możliwość wypoczynku w sposób odpowiedni dla wszystkich kuracjuszy i urlopowiczów, niezależnie od wieku. Daje również możliwość osobom starszym, które wolą spędzać wieczorny czas poza pensjonatem. Organizowane są dancingi, na których z pewnością osoby starsze będą bawiły się doskonale. Kudowa-Zdrój oferuje także wiele atrakcji, niezależnie czy jest się pasjonatem aktywności fizycznej, czy biernego sposobu na wypoczynek. Udać można się na wycieczkę szlakiem ginących zawodów, by dowiedzieć się jakie prace wykonywali dawniej nasi przodkowie, a także do aquaparku, który dostarcza innego rodzaju rozrywki, a także pozwala na rozluźnienie zmęczonych mięśni po kilkugodzinnej wyprawie w góry. W Kudowie-Zdrój istnieje także park linowy, jak i stadnina konna i strzelnica sportowa.

Dla pasjonatów dobrej muzyki i spotkań towarzyskich Kudowa-Zdrój oferuje wiele pubów, barów, jak również dyskotek. Życie w tym mieście tętni do białego rana, a turyści mogą spędzać swój wolny czas w sposób, który odpowiada w najwyższym stopniu ich upodobaniom oraz oczekiwaniom.