Najbardziej komfortowe ośrodki kolonijne

ośrodki kolonijne

Nie wszyscy wiedzą, że ośrodki wypoczynkowe dla dorosłych i dla dzieci mogą się znacząco różnić. W końcu osoby dorosłe mają inne potrzeby niż młodzież i na coś innego zwracają uwagę podczas pobytu. Również miejscowości do których organizowane są wycieczki szkolne i wycieczki z biur podróży są inne. Dorośli wolą nocować w centrum miasta, tak by nie martwić się o dojazdy.

Ośrodki kolonijne nad morzem

ośrodki kolonijneMłodzież często nocuje w mniejszych miejscowościach, bo tak jest o wiele taniej, a autokar i tak dowiezie ich na miejsce. Często odwiedzanym regionem przez młodzież jest Mierzeja – najlepsze ośrodki kolonijne są tu zawsze oblegane. Mierzeja Wiślana to piękne krajobrazy, malownicza przyroda i bliskość morza. Dzieci mogą podczas wycieczki pływać w Bałtyku, zwiedzać różne muzea, jak również poznawać piękno otaczającej przyrody. Ośrodki kolonijne często są o wiele większe niż standardowe hotele. W końcu w jednym ośrodku musi się często pomieścić kilka klas, mających każda po trzydziestu uczniów. W hotelach pokoje są podwójne lub rodzinne (dla dwójki dorosłych i dwójki dzieci), czasem nawet pokoje pojedyncze. Chodzi o to, by każda para czy rodzina miała zapewnione komfortowe warunki do wypoczynku i nie martwiła się o swoją prywatność. Dzieci mogą nocować w kilkuosobowych pokojach.

ośrodki kolonijneTakie pokoje do wynajęcia są o wiele tańsze, a maluchy i tak spędzają więcej czasu poza pokojami. Dzień mają wypełniony wycieczkami, zwiedzaniem i nauką, a do pokoju wracają po to by się przebrać, odpocząć, wyspać. Ponadto w ośrodkach kolonijnych zawsze znajduje się stołówka. W hotelach restauracje mogą się znajdować, ale nie jest to obowiązkowe. Dorośli często na urlopie jadają na mieście, a jeśli chcą zaoszczędzić to sami gotują. Dzieci i młodzież nie mają do tego warunków, dlatego śniadania i obiadokolacje jadają na miejscu. Kolejna rzecz dotyczy terenu wokół ośrodka. W hotelach zwykle myśli się o salonie odnowy biologicznej, basenie, opcjonalnie o altance do odpoczynku na świeżym powietrzu. Na terenie ośrodka kolonijnego powinny się znajdować przykładowo boisko do gry, plac zabaw, miejsce na zrobienie ogniska. Dzięki temu uczniowie mogą miło spędzać czas na zabawie także blisko ośrodka, a ognisko z kiełbaskami to sztandarowy punkt każdej zielonej szkoły.

Warto zatem zawczasu sprawdzać jak wyglądają oferty noclegowe różnych ośrodków kolonijnych. W dobrym ośrodku powinny być duże, kilkuosobowe pokoje z łazienkami, stołówka, jak również boiska czy place zabaw na świeżym powietrzu. Taki obiekt noclegowy na pewno spodoba się i dzieciom i dorosłym.