Nauka francuskiego – różne metody

francuski we francji

Francuski to język, którym można porozumieć się nie tylko we Francji, ale i w Kanadzie, Belgii, Monako, Luksemburgu, Szwajcarii, jak i licznych krajów afrykańskich. Francuskie filmy i literatura są znane nie tylko na arenie europejskiej, na całym świecie organizowane są kursy gotowania nastawione na wytworną kuchnię francuską, a Paryż jest uważany za stolicę mody.

Francuski we Francji to skuteczna nauka

francuski we francjiMiędzy innymi z tego powodu coraz więcej osób uczy się języka francuskiego. Jednak metod nauki jest wiele. Najtańsza będzie nauka w domu. Wtedy należy zaopatrzyć się w słownik francusko-polski, książki do nauki języka, przydają się także płyty lub kasety, żeby osłuchać się z językiem, jak również francuskie filmy. Zaletą takiego rozwiązania są niewielkie koszty, jak również to, że uczymy się kiedy chcemy, sami ustalamy tempo nauki. Wadą rozwiązania jest to, że nie da się samodzielnie sprawdzić naszych umiejętności, a i osoby nie potrafiące się zmotywować będą miały trudności z nauką. Drugim sposobem nauki jest zapisanie się na zajęcia w szkole językowej. Tutaj zajęcia na pewno będą lepiej prowadzone niż w szkole publicznej. Są liczne zajęcia dla osób o różnym stopniu znajomości języka, jak również kursy specjalistyczne, na przykład dla lekarzy, biznesmenów, czy radców prawnych. Kursy odbywają się bardzo często, można z łatwością dopasować godziny i grupy nam odpowiadające.

francuski we francjiZaletą takiego rozwiązania jest to, że nasze umiejętności są stale sprawdzane, jesteśmy zmotywowani do pracy, a także mamy możliwość rozmowy po francusku w grupie. Wadą takiego rozwiązania są wysokie koszty. Za semestr kursu trzeba zapłacić jakieś kilkaset złotych. Trzecim rozwiązaniem jest francuski we francji. Kurs najczęściej trwa tydzień. To sposób na intensywną naukę. Idealna opcja dla osób które będą zdawać egzaminy językowe, czy które potrzebują szybko podszkolić swoje umiejętności językowe. W dodatku jest to wyjazd zagraniczny, więc można go połączyć ze zwiedzaniem miasta, czy z odpoczynkiem. Na wakacje będzie idealnie. Wadą tej opcji są wysokie koszty. Wyjazd kosztuje tyle co każde inne wczasy za granicą, czyli około dwóch tysięcy złotych. Krótsze kursy będą tańsze, te połączone z innymi atrakcjami to koszt nawet czterech tysięcy złotych. Nie każdego będzie stać na taki wyjazd. Jak widać meto nauki języka jest kilka.

Wersja budżetowa to nauka samodzielna w domu, wersja intensywna i pełna wyzwań to francuski we Francji, natomiast wersja na miejscu (w naszym mieście) i w średniej cenie to nauka w szkole języków obcych.