O co zadbać wybierając się na kajaki?

kajaki

Wyprawy kajakowe to świetna opcja spędzania wolnego czasu wiosną i latem, choć i ciepła jesień będzie dobrą porą na spływy. Na kajaki może wybierać się młodzież i dorośli, zarówno tacy, którzy kochają sporty wodne i aktywny wypoczynek, jak i ci którzy po prostu chcą spróbować czegoś nowego.

Spływy kajakami na Podlasiu

kajakiW obu wypadkach jednak trzeba dobrze się przygotować, tak by wyprawa okazała się absolutnym sukcesem. Na pewno nie warto inwestować w kajaki. Z łatwością znaleźć można kajaki na Podlasiu do wynajęcia. Dzięki temu nie tylko zaoszczędzimy pieniądze, ale także nie musimy się martwić o transport kajaków. W końcu jeśli na spływ jechałyby cztery osoby to kajaki muszą być najmniej dwa lub cztery jeśli wybierzemy kajaki jednoosobowe. Do tego niezbędna byłaby specjalna przyczepka której wynajem też kosztuje, poza tym zapakowanie kajaków zabiera mnóstwo czasu i jest kłopotliwe. Kajaki można wynajmować na jeden dzień lub na całą wyprawę np. na tydzień. Wtedy można liczyć na korzystniejsze ceny. Druga ważna kwestia to bezpieczeństwo. Każda osoba pływająca na kajakach powinna mieć na sobie kamizelkę odblaskową, dzięki której nie utonie i będzie widoczna z daleka. Kamizelka może nie jest wygodna i trzeba się przyzwyczaić do jej noszenia, nie mniej jednak warto jest ją zakładać w celu podniesienia bezpieczeństwa.

kajakiRównież warto zapakować ze sobą na wyprawę coś więcej niż zapas wody, czy kanapki. Do torby trzeba wrzucić apteczkę lub choćby kilka artykułów pierwszej potrzeby, takich jak plastry i bandaże. Przydadzą się flary, które zasygnalizują nasza pozycję jeśli się zgubimy, ulegniemy wypadkowi i wyruszy po nas ekipa poszukiwawcza. Plecak lub torba powinny być wykonane z poliestru lub innego materiału wodoodpornego, musi też mieć solidny zamek i wygodne szelki lub pasek. Torba nie może się otworzyć w trakcie spływu, a niewygodne uchwyty sprawią, że będziemy się czuć niekomfortowo podczas spływu, stale będzie nas coś uwierać, przez co będziemy niezadowoleni z przygody. Lepiej jest wszystko przygotowac sobie przed spływem, tak by na samej wyprawie mieć wszytsko co trzeba i nie żałować, że o czymś się zapomniało. Na pewno spływy kajakowe na Podlasiu to świetny sposób na aktywne spędzanie czasu.

Na wyprawę można wybrać się samotnie, we dwoje, czy całą rodziną. Organizowane są wyprawy grupowe, czy z przewodnikiem, który pokaże nam ciekawe zakątki okolicy. Można zobaczyć to samo miejsce z różnych perspektyw – z lądu i z wody. Na pewno fani sportów wodnych i ćwiczeń na świeżym powietrzu będą zachwyceni wyprawą na kajakach.