Odpoczynek nad jeziorem w Powidzu

Domek nad jeziorem

Kiedy zastanawiamy się nad miejscowością wypoczynkową, zazwyczaj rozważamy popularne miasta. Jednak kiedy spędzimy trochę czasu na poszukiwaniu, możemy znaleźć ciekawe miejscowości, warte odwiedzenia. Jednym z takich miejsc z pewnością będzie wieś Powidz, położona w powiecie słupeckim we Wielkopolsce. Co sprawia, że wieś ta jest warta uwagi?

Powidz, czyli wypoczynek blisko natury

Kajakarstwo - PowidzZ pewnością położenie na terenie Powidzkiego Parku Krajobrazowego, który zapewni nam niezapomniane wrażenia wizualne. Kolejną atrakcją jest Jezioro Powidzkie. Wielu turystów decyduje się na odpoczynek w tym miejscu właśnie ze względu na obecność jeziora. Bardzo często odwiedzają je pary, dla których pokoje 2 osobowe w Powidzu nad jeziorem są atrakcyjnym miejscem na spędzenie urlopu. Jeżeli chcemy zaznać kąpieli słonecznych i wodnych, warto zdecydować się na pobyt latem. Sporej wielkości jezioro posiada szerokie plaże, idealne dla plażowiczów. Poza tym, można uprawiać tam sporty wodne takie jak windsurfing, czy pływanie motorówką. Niektórzy decydują się na kajak lub łódkę. Woda w jeziorze jest niezwykle czysta i przejrzysta. Posiada długie i płytkie wejście. Jest to idealne miejsce dla wędkarzy, ponieważ żyje tam wiele gatunków ryb. Są specjalne miejsca przeznaczone do wędkowania i istnieje możliwość wynajęcia sprzętu wędkarskiego. Wypoczynek w takim cichym i spokojnym miejscu z pewnością pomoże zregenerować się po pracy.

Domek nad jezioremPowidz jest idealną miejscowością dla osób, które chcą żyć w zgodzie z naturą. W pobliżu nie ma żadnych firm przemysłowych które mogłyby zanieczyszczać środowisko. Jeżeli chodzi o pokoje, to standardy są różne. Trzeba poświęcić trochę czasu na znalezienie idealnego miejsca pobytu. Większość miejsc noclegowych posiada w wyposażeniu standard jakim jest łazienka w pokoju, telewizor, lodówka i czajnik. W niektórych hotelach, czy pensjonatach jest wyżywienie, lub aneksy kuchenne w których można przygotowywać posiłki. Szukając pokoju dla dwóch osób, sprawdźmy, czy będzie odpowiednio przestronny. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Jeżeli planujemy wypoczynek z dzieckiem, można zapytać o odpowiednie wyposażenie. W niektórych miejscach noclegowych możliwy jest też przyjazd z czworonogiem.

Wizyta w Powidzu z pewnością sprawi, że zaznamy wielu przyjemnych chwil i przygód. Warto zaopatrzyć się w przewodnik, jeżeli planujemy odwiedzić Park, lub sprawdzić, gdzie dostępne są lokalne sklepy. Można przygotować sobie plan podróży, żeby ułatwić sobie spędzanie czasu i zdążyć z obejrzeniem wszystkich okolicznych atrakcji.