Oferowane szkolenia enduro

szkolenia enduro

Enduro. To wielu osobom kojarzy się jedynie z motocyklami, jednakże tym określeniem nazywa się też jazdę rowerem z pokonywaniem ciężkich przeszkód. Trudne warunki trasy są tutaj podstawą dla dobrej zabawy. Jednakże na zwykłym rowerze z błotem, mokrą glebą, kamieniami i gałęziami możemy sobie nie poradzić, dlatego konieczny jest profesjonalny sprzęt. Ale równie ważne są nasze umiejętności.

Szkolenia enduro w Polsce

szkolenia enduroJeśli dopiero poznajemy, czym jest enduro, i chcemy szlifować swoje umiejętności pod profesjonalnym okiem, warto zdecydować się na udział w szkoleniu. Ośrodki organizują je na terenie całej Polski, między innymi w Sopocie, Zakopanem czy nawet w Kluszkowicach. Są one przeznaczone dla dzieci, dla młodzieży lub jedynie dla dorosłych. W zależności od wybranej opcji, możemy zdecydować się na szkolenie dwudniowe z zagwarantowanym przez organizatora noclegiem lub też kurs, w którym nocleg załatwiamy we własnym zakresie. Takie profesjonalne szkolenia enduro są niezbędne, aby nauczyć się prawidłowej techniki jazdy na rowerze. Podczas nich poznajemy bowiem właściwą postawę ciała, którą należy utrzymywać na rowerze, a także uczymy się balansować ciałem podczas slalomów. Instruktor podczas szkolenia zwraca wiele uwagi także na efektywne używanie hamulców.

szkolenia enduroUczy najlepszej techniki hamowania, która sprawdza się idealnie na trudnym terenie. Na szkoleniu enduro nauczymy się także efektywnie skręcać, jak również pokonywać naprawdę ciężkie przeszkody. Oczywiście pojedyncze przeszkody nie są takie trudne, problem pojawia się wówczas, gdy na krótkim odcinku mamy do czynienia z kilkoma przeszkodami po sobie. W jaki sposób nie stracić prędkości przy zmianie mokrej gleby na drogę pokrytą kamieniami? Tego nauczą szkoleniowcy. Najpierw podają oni teorię, a potem przechodzą do jej wykorzystania w praktyce. Z racji tego, że na jednego instruktora przypada jedynie sześciu uczestników, może on poświęcić optymalną ilość uwagi każdemu z nich. Dzięki temu zyskujemy pewność, że zdobędziemy niezbędną wiedzę oraz umiejętności do jazdy enduro. Takie podstawowe szkolenie trwa około pięciu godzin. Jest to wystarczający czas, aby poznać podstawy jazdy.

Możemy jednak zdecydować się także na szkolenie dwudniowe, które trwa dwa razy dłużej. Pierwszego dnia czeka nas pięć godzin szkolenia i drugiego – tyle samo. Taka ilość praktyki z pewnością sprawi, że teraz nie będziemy bali się żadnej przeszkody na trasie. Nie będzie nam straszna nawet pogoda – opady deszczu powodujące błoto będziemy witać z uśmiechem na twarzy. Po takim szkoleniu rower stanie się naszym najlepszym towarzyszem na każdy dzień.