Piękno Sankt Petersburga

saint petersburg

Sankt Petersburg bez wątpienia można nazwać kulturową stolicą Rosji. Miasto te nazywa się również perłą architektury i sztuki, która chętnie odwiedzana jest przez turystów z całego świata. W dodatku Petersburg, jako miasto usytuowane nad rzeką Newą, został Wenecją Północy. Miasto założone niespełna 300 lat temu przez cara Piotra I to szereg przygód i atrakcji turystycznych, które czekają na obcokrajowców.

Co turyści lubią w Petersburgu?

saint petersburgPlanując wycieczkę do Sankt Petersburga nie można zapomnieć o wyjątkowych muzeach i galeriach, których jest tam mnóstwo. Najpopularniejszym z nich jest Ermitaż nazywany rosyjskim Luwrem. Jest to olbrzymi kompleks pięciu pałaców, w którym można znaleźć dzieła sztuki z całego świata, a w tym drogocenne eksponaty wszystkich epok historycznych. Jest to gratka dla wszystkich, którzy interesują się zarówno historią, jak i sztuką. Szacuje się, że w muzeum znajduje się około 3 milionów unikatowych dzieł sztuki, z czego wynika, że dokładne obejrzenie całego kompleksu wraz ze wszystkimi zbiorami może zająć nawet kilka lat. Co nie zmienia faktu, że nawet krótka wycieczka do Petersburga pozwala na zwiedzenie najpopularniejszych kompleksów. Turyści najczęściej udają się na Plac Pałacowy, który jest punktem łączącym Newski Prospekt z Wyspą Wasljewską.

 

moskwaTo właśnie tu mieści się Muzeum Ermitażu oraz budynek Sztabu Generalnego. Obcokrajowcy chętnie odwiedzają również Sobór Smolny. Jest on uznawany za jedną z najpiękniejszych świątyń w Sankt Petersburgu. Sobór miał być żeńskim klasztorem prawosławnym, którego budowę ufundowała caryca Elżbieta I. Innym, najsłynniejszym soborem w Sankt Petersburgu jest Sobór Zmartwychwstania Pańskiego zwanego również jako Cerkiew na Krwi. Jest to niezwykła świątynia, która posiada kolorowe mozaiki, szkliwione cegły, wielobarwne płytki ceramiczne oraz marmur i granit. W Północnej Wenecji warto również zwrócić uwagę na tak zwane Pole Marsowe. Jest to olbrzymi – bo aż 9 hektarowy – park, gdzie znajduje się Mauzoleum Ofiar Rewolucji, przy którym wiecznie pali się znicz.

Sankt Petersburg bez wątpienia jest jednym z najpiękniejszych miast na świecie, który łączy kulturę dawnej, tradycyjnej Rosji z nowoczesnością zachodniej Europy. Całość tworzy niezwykłą spójność, która onieśmiela niejednego architekta. Petersburg jest miejscem polecanym dla każdego turysty, który chce przeżyć niezwykłą wycieczkę o zabarwieniu edukacyjnym, a przy tym poznać wyjątkową historię wiecznie żyjącego miasta, które jest warte każdej uwagi.

Chcesz wiedzieć więcej? Wejdź na stronę www.galinex.pl!