Praktyczne obuwie trekkingowe

lekkie buty trekkingowe

Zima to pora roku, która nie jest lubiana przez każdego. Jedni starają się spędzić jak najwięcej tego czasu w domu, pod ciepłym kocykiem, ze szklanką parującej herbaty. Inni jednak są zwolennikami takiej zimowej pogody i z chęcią wybierają się na piesze wędrówki. Nie bez powodu dużą popularnością w sklepach obuwniczych cieszą się zimowe buty trekkingowe.

Buty na zimowe wędrówki

lekkie buty trekkingoweChoć są one przygotowane przez producenta specjalnie na zimę, nie oznacza to, że są ciężkie! Wręcz przeciwnie, nie ma tutaj miejsca na taki dyskomfort, dlatego producenci dokładają wszelkich starań, aby nawet zimowe buty odznaczały się oczekiwanym poziomem lekkości. Takie lekkie buty trekkingowe na zimę są przede wszystkim praktyczne. Zostały zaprojektowane w taki sposób, aby umożliwiały poruszanie się nawet po wyjątkowo trudnym terenie. Nie mają znaczenia panujące warunki w terenie, ponieważ w takich butach poradzimy sobie w każdej sytuacji i na pewno nie nabawimy się kontuzji. Producent stosuje do wykonania zimowych butów trekkingowych najczęściej licową skórę bydlęcą. Aby wyglądała ona estetycznie i była odporna na śnieg, zabezpiecza się ją na dwa sposoby – stosując proces hydrofobizacji oraz woskowania. To sprawia, że takie buty są nie tylko nieprzemakalne, ale też dobrze się prezentują.

lekkie buty trekkingoweRównocześnie zastosowana skóra musi posiadać odpowiednią grubość, ponieważ to właśnie od grubości zależy trwałość obuwia. Nie chcemy przecież, abyśmy po jednym sezonie musieli kupować już nowe buty trekkingowe – te powinny nam wystarczyć na chociaż kilka lat. Dlatego właśnie warto dokładnie przyjrzeć się ich parametrom technicznym oraz temu, jakie materiały zastosował producent. W ten sposób będziemy wiedzieć, czy mamy do czynienia z naprawdę dobrym obuwiem, które wiele wytrzyma. Bardzo ważne jest to, czy buty dobrze amortyzują podczas chodzenia. Ten parametr uzyskuje się dzięki zastosowaniu specjalnego materiału na wyściółkę, która dodatkowo musi być anatomicznie uformowana. Dzięki temu but dobrze przylega do stopy. Zastosowane materiały muszą jednak zapewniać ciału oddychanie i odprowadzać pot, w innym przypadku łatwo byłoby o odparzenia, zwłaszcza że piesze wędrówki trwają zazwyczaj godzinami.

Na szczęście dobrzy producenci obuwia dbają o wszystko, dlatego również pod tym względem nas nie zawiodą. Zimowe buty trekkingowe zapewniają optymalną cyrkulację powietrza, ale jednocześnie chronią przed zimnem. Użytkownicy na pewno będą zadowoleni, ponieważ takie obuwie to najwyższy komfort eksploatacji, którego nie sposób nie docenić.