Remont generalny na jachcie

osprzęt żeglarski

Kultura żeglarska w naszym kraju ma wieloletnią tradycję. Nie brakuje w Polsce miłośników żeglarstwa, którzy w sezonie wypuszczają się na dalekomorskie rejsy lub starają się spędzić przynajmniej każdy weekend na jeziorze.

Nowe wyposażenie na jachcie ma znaczenie

osprzęt żeglarski Jednak ze względu na cenę tego hobby, popularne jest kupowanie używanych jachtów zamiast nowych, oraz ich remontowanie w zależności od potrzeb. Czasem konieczny jest też remont generalny, szczególnie przed planowana dłuższą wyprawą. W czasie długiego rejsu może się okazać, że osoby na jachcie są zdane wyłącznie na siebie, a w razie jakichkolwiek trudności pomoc może dotrzeć dopiero po wielu godzinach. Dlatego nie można oszczędzać na kwestiach podstawowych, takich jak właściwy osprzęt żeglarski, zapewniający swobodę, komfort i bezpieczeństwo żeglowania. Kabestan, liny, szekle, bloki jachtowe i tak dalej – laikowi powie to niewiele, natomiast żeglarze wiedzą, jak istotne są te elementy. Przygotowując statek do rejsu należy upewnić się co do stanu tych elementów. Równie ważną kwestią jest szczelność jachtu i odpowiednie zabezpieczenie przed podróżą. Przed sezonem należy się upewnić, czy wszystko jest szczelne i w dobrym stanie, a jeśli nie, należy dokonać niezbędnych napraw.

wyposażenie jachtówTrudno będzie znaleźć do tego wyspecjalizowaną firmę w dobrej cenie, ale na szczęście łatwo jest otrzymać porady żeglarskie od innych żeglarzy, którzy doradzą co i jak najlepiej jest wykonać. Kolejną bardzo istotną rzeczą jest sprawdzenie, jak działa elektronika jachtowa i przyrządy do nawigacji. Jeśli kupuje się starszy model jachtu, warto wymienić ją w całości, co zagwarantuje większe bezpieczeństwo osób na jachcie, łatwiejszą nawigację oraz kontakt z innymi jednostkami. Przyrządy nawigacyjne, echosondy, wskaźniki, radary i anteny, urządzenia GPS, radiotelefony… Lista jest długa, ale trzeba pamiętać, że chodzi przede wszystkim o bezpieczeństwo, a tego nie da się wycenić. Odpowiednie nowe wyposażenie zapewni dobry sklep motorowodny i żeglarski. Dla wielu, zwłaszcza w czasie dłuższego rejsu, istotny będzie również komfort podróży. Dlatego należy dbać też o to, co znajdzie się jachtowej kuchni czy łazience, a specjalnie dostosowane wyposażenie jachtów na pewno ten komfort podniesie. W czasie remontu warto zadbać też na przykład o wykończenie wnętrza.

Na jachcie nigdy nie ma za wiele schowków i miejsc na przechowywanie, więc jest to dobra okazja, żeby zająć się tym aspektem i tym samym znów podnieść komfort żeglowania. Koniecznie trzeba się też upewnić, że posiada się sprzęt ratunkowy w dobrym stanie.

Więcej informacji o dobrym wyposażeniu jachtów na stronie: http://maristo.pl