Rodzinny rejs w Chorwacji – czyli urlop idealny

rejsy żeglarskie dla rodziny

Chorwacja słynie ze swojej rozwiniętej turystyki. Wycieczki do tego kraju cieszą się dużą popularnością nie tylko w trakcie sezonu letniego, ale także jesiennego. To właśnie we wrześniu pogoda w Chorwacji jest najprzyjemniejsza – ciepła, ale niezbyt upalna. Rejs po tamtejszych wodach to atrakcja dla całej rodziny. Rejsy w Chorwacji odbywają się na Morzu Adriatyckim, które słynie ze swojej przejrzystości.

Rejsy dla całej rodziny

rejsy żeglarskie dla rodzinyPodczas podróży, można nacieszyć oczy pięknymi widokami. Chorwackie krajobrazy są niesamowicie zróżnicowane – można dostrzec w nich piękne góry, zaludnione plaże, malownicze porty i gęste lasy. Ogromną zaletą rejsów po Adriatyku jest bardzo równoważone falowanie tego morza. Właśnie to czyni to morze dla początkujących żeglarzy, a także ich rodzin – prawdopodobieństwo pojawienia się choroby morskiej jest bardzo niskie. Dzieci również nie będą tak bardzo obawiały się swojej pierwszej podróży łodzią. Niezapomniane rejsy żeglarskie dla rodziny w Chorwacji to świetny sposób na urlop, podczas którego można spędzić czas z rodziną i zrelaksować się. Porty w tym kraju są przepełnione knajpami, kawiarniami i noclegowniami. Natomiast liczne zatoczki w Adriatyku to wręcz wymarzone miejsca na kąpiel. Ponieważ w tym kraju panują znacznie wyższe temperatury niż w Polsce, nawet jesienią woda jest bardzo ciepła i przyjemna. Dzieci mogą szaleć na swoich dmuchanych zabawkach, a dorośli mogą zrelaksować się na piaszczystej plaży.

rejsy żeglarskie dla rodzinyPo zwiedzeniu brzegów Chorwacji, zawsze zawitać do Dalmacji. Ta historyczna kraina uważana jest za jeden z najlepszych obiektów turystycznych w całej Europie. Warto przeznaczyć chociaż kilka godzin na jej zwiedzenie – chociażby po to, by zobaczyć Dubrownik, czyli zabytkowego miasta, które jest sercem Dalmacji. Rodziny z dziećmi znajdą tam wiele restauracji i kawiarni z wybornym, chorwackim jedzeniem. Single natomiast zatopią w nocnym życiu, które tętni w klubach i pubach. Rejs po chorwackich wodach to także możliwość do zobaczenia wielu interesujących zwierząt morskich. Przy odrobinie szczęścia, można spotkać w nich rybę fugu – często nazywaną rozdymką – a także delfiny, które bardzo często podpływają blisko łodzi. Dzieci na pewno będą zachwycone tym widokiem.

Rodzinny rejs w Chorwacji to niezapomniane przeżycia. Każdy w takiej wycieczce znajdzie coś dla siebie – możliwość podziwiania zupełnie nowej flory i fauny wodnej, pyszną chorwacką kuchnię lub przepiękne zabytki historycznej Dalmacji. Jest to idealny wybór na urlop w okresie jesienny – to właśnie wtedy w tym kraju tętni turystyczne życie.