Wakacje na łodzi

czarter jachtów

Kiedy szukamy odpowiedniego miejsca do spędzenia wypoczynku, coraz częściej decydujemy się na inne rejony niż morze czy góry. Zaczynamy szukać nowych wrażeń i zgłębiać nasz kraj. Poznajemy nowe tereny, co sprawia, że rozwijamy się kulturalnie i otwieramy się na nowe możliwości.

Pływanie łodzią bez uprawnień jest możliwe

 jachtJeśli szukamy idealnego miejsca wypoczynkowego, warto rozważyć Mazury. Zwłaszcza gdy wybieramy się na wypoczynek z dziećmi. Taki wyjazd może zaowocować w nowe doświadczenia, kiedy pomyślimy o aktywnych formach spędzania wolnego czasu. Można zdecydować się na przykład na wynajem łodzi motorowych bez uprawnień, co z pewnością zachwyci nasze pociechy. Taki wynajem jest zgodny z prawem, ze względu na unowocześnione jachty, które zapewniają zwiększone bezpieczeństwo użytkowników. Dzięki rejsowi, dzieci na jakiś czas będą mogły też oderwać się od telefonów i internetu na rzecz takiej aktywności. Warto sprawdzić, czy jacht który planujemy wynająć posiada niezbędne wyposażenie. Podstawowe wyposażenie to nawigacja, żeby móc kontrolować nasze położenie. Każdy jacht musi być w nie wyposażony.

czarter jachtówPoza tym jachty posiadają kuchnie. Nie są to jakieś bardzo rozbudowane pomieszczenia dla profesjonalnych kucharzy, jednak bez problemu da się w nich ugotować obiad dla kilku osób, czy podgrzać coś gotowego. Kuchenki zazwyczaj posiadają dwa palniki. Dorośli może i mogliby przetrwać bez pełnowartościowych posiłków, jednak dzieci powinny mieć chociaż jeden ciepły posiłek w ciągu dnia. Dlatego kuchnia jest niezwykle przydatna. Oprócz tego na jachcie jest łazienka. Możemy liczyć na elektryczno – chemiczną toaletę, zlew i prysznic. Zbiorniki na jachcie zazwyczaj mają pojemność około 150 litrów. Jeżeli mamy sześcioosobowy jacht, możemy spodziewać się na nim trzech pokoi. Pierwszy zazwyczaj znajduje się w kabinie dziobowej, drugi w kabinie rufowej a trzeci na diniecie. Na jachcie znajduje się też przestrzeń otwarta, przeznaczona do biesiadowania, czy opalania się. Dodatkowe informacje mogą zostać nam udzielone telefonicznie, lub przez stronę internetową.

Kiedy wybieramy się na dłuższy pobyt, warto pomyśleć o transferze, gdy nie mamy możliwości samodzielnego dojazdu. Osoby przylatujące z zagranicy mogą liczyć na przewóz z lotniska. Z pewnością jest to wygodne rozwiązanie dla osób pracujących i mieszkających za granicą, które przyjeżdżając na wakacje nie zabierają ze sobą swojego samochodu. Oczywiście transfer jest w dwie strony i trzeba za niego dodatkowo zapłacić, jednak należy przyznać, że to spore ułatwienie.