Wakacje w Ośrodku Narciarskim Czarna Góra

noclegi

Czarna Góra jest szczytem, który znajduje się w ramieniu Żmijowca w Masywie Śnieżnika. Jest to bardzo popularne miejsce wśród turystów, głównie dlatego, że znajduje się tam ośrodek narciarki. W związku z tym najczęściej tereny te odwiedzane są w zimę, kiedy otwarte są stoki, na których bez problemu można opanować jazdę na nartach.

Tanie noclegi dla młodzieży

noclegiMiejsce to powstało w 1996 roku, a jego oferta jest z roku na rok poszerzana. Ma także bardzo dużo atutów, które przyciągają turystów. Jednym z nich jest zróżnicowanie terenów, dzięki którym podczas nauki stopniowo można przemieszczać się ze stoku na stok i z dnia na dzień zdobywać doświadczenie. Wszystkie trasy mają łącznie ponad dziesięć kilometrów, dzięki temu możne być obecnych na nich wiele osób. Co więcej, znajdują się tam także trzy kolejki linowe, 7 specjalnych wyciągów talerzykowych, a także taśmy dla osób początkujących. Nie ma również problemów, by zjeżdżać tam nocą, ponieważ wszystko jest profesjonalnie oświetlone. Jednak przed wybraniem się na stoki, warto zastanowić się nad noclegiem. Aktywny wypoczynek bardzo często przyciąga młode osoby, które zazwyczaj zatrzymują się w miejscach, które oferują pokoje kilkuosobowe. W związku z tym idealnym miejscem jest Czarna Góra – noclegi dla młodzieży są tam tanie i łatwo dostępne.

noclegiPonadto każdy taki ośrodek posiada podstawowe wyposażenie, które może przydać się, jeśli czegoś się zapomni. Oczywiście oprócz zjazdu na nartach region ten wyróżnia się także innymi atrakcjami, które warto zobaczyć. Zdecydowanie najpopularniejszą jest Jaskinia Niedźwiedzia. Wyróżnia się bardzo bogatą szatą naciekową, którą można podziwiać, wchodząc w jej głąb aż trzysta metrów. Zimą pięknie wygląda także Śnieżnicki Park Krajobrazowy. Jednak by wybrać się tam, należy wyposażyć się w odpowiednie obuwie i przede wszystkim ubranie. To samo dotyczy stoków. W związku z tym przed wyjazdem warto wybrać się do sklepu sportowego i kupić najpotrzebniejsze rzeczy. Dzięki temu nikt nie narazi się na odmrożenia, czy nie zachoruje. Oczywiście, jeśli ktoś nie posiada nart, nie musi ich kupować. Cały sprzęt potrzebny do zjazdów bez problemu można wypożyczyć w ośrodku narciarskim.

Trzeba również pamiętać, że lepiej jest skorzystać z pomocy instruktora, który przekaże podstawową wiedzę i przede wszystkim pokaże jak prawidłowo poruszać się na stoku. Wyjazd w góry zimą może być bardzo atrakcyjny. Wystarczy tylko zarezerwować wcześniej nocleg, a także zaopatrzyć się w najpotrzebniejsze rzeczy. Należy także pamiętać, by nie wybierać się na szlaki bez przewodników.