Wycieczka rowerowa po Estonii, Łotwie i Litwie

rekreacyjne wycieczki rowerowe w europie

Rowerowe wyprawy są najpopularniejszym rodzajem aktywnego wypoczynku, jakiego podejmują się nie tylko pojedyncze osoby, ale i całe rodziny. Nic dziwnego, nie potrzeba tutaj żadnego wyjątkowo skomplikowanego (i drogiego) sprzętu. Wystarczy zwykły rower, plecak – i już można wyruszyć na przygodę. Wiele zależy jednak od naszej kondycji. Miejsc do zwiedzania jest naprawdę wiele, tylko od nas zależy, gdzie dotrzemy.

Trasa rowerowa po wschodniej Europie

rekreacyjne wycieczki rowerowe w europieCoraz więcej osób decyduje się na rekreacyjne wycieczki rowerowe w Europie, dzięki którym mogą odwiedzić wyjątkowo piękne miejsca. Na przykład, ciekawą opcją jest 380-kilometrowa trasa po Estonii, Łotwie i Litwie. To kraje, które zazwyczaj nie są odwiedzane przez turystów, a szkoda, ponieważ mają duży potencjał. Dzięki zorganizowanej wycieczce rowerowej uda nam się je zobaczyć od najlepszej strony. Taka wyprawa trwa 10 dni i rozpoczyna się w Tallinie, do którego każda zapisana na wyjazd osoba musi dotrzeć samodzielnie. Tam rowerzyści zostają zakwaterowani i pierwszy dzień spędzają na zwiedzaniu tamtejszej starówki. Drugiego dnia wyprawa rowerowa prowadzi do malowniczego Parku Narodowego Lahemaa. Rowerzyści docierają do Zatoki Fińskiej, gdzie możliwe jest zwiedzenie Muzeum Morza, co dla wielu będzie miłym sposobem na odpoczynek. Ale to nie wszystko, w okolicy znajduje się bowiem jeszcze Muzeum Lasu. Po 60 kilometrach spędzonych na rowerze, uczestnicy wycieczki z pewnością od razu rzucą się na łóżko do snu.

rekreacyjne wycieczki rowerowe w europieNastępnego dnia uczestnicy zostają przetransferowani w okolice jeziora Peipsi, wzdłuż którego następnie jadą rowerami. Około 50 kilometrów. Po zwiedzaniu Tartu czeka ich zasłużony nocleg. Pora opuścić Estonię i udać się do Łotwy, tam wyprawa rowerowa kieruje się do średniowiecznego miasteczka Cesis, gdzie główną atrakcją są ruiny starego zamku. Potem na rowerowych turystów czeka Ryga, Kuldiga oraz najszerszy wodospad znajdujący się na rzece Venta. Po Łotwie pora na Litwę, 42 kilometry rowerem wzdłuż wybrzeża prowadzą do Kłajpedy. Turyści mijają piękne plaże i naprawdę niesamowite widoki. Później zobaczą jeszcze Mierzeję Kurońską, Zalew Kuroński, deltę Niemna, Vente oraz Kowno. Ostatni dzień to Troki i Wilno. Taka wycieczka rekreacyjna na rowerach to setki kilometrów, które jednak przeplatane są przyjemnym odpoczynkiem, dlatego nikt się nie męczy. Organizatorzy wybrali płaską trasę, tylko w dwóch etapach pojawiają się lekkie wzniesienia. Dzięki temu trasa przebiega naprawdę przyjemnie.

Coraz więcej osób uważa, że taka turystyka rowerowa to atrakcyjny sposób na spędzenie swojego wiosennego czy wakacyjnego urlopu. Zwłaszcza że kosztuje podobnie co kilkudniowy pobyt w zagranicznym hotelu. Jeśli ktoś lubi aktywny wypoczynek, to nie powinien mieć wątpliwości co do tego, czy zdecydować się na rekreacyjną wycieczkę rowerową w Europie.