Wyprawy morskie z Kołobrzegu

turystyka morska

Urlop na morzu, nie nad morzem, to bardzo atrakcyjny sposób spędzania wolnego czasu. Luksusowe statki wycieczkowe, zahaczające o porty największych wysp, wyprawy dookoła skandynawskich fiordów, a może po prostu… wyprawa na dorsze? Każdy miłośnik wypoczynku związanego z morzem znajdzie coś dla siebie w ofercie firm, organizujących rejsy po Bałtyku i nie tylko.

Wędkowanie w Kołobrzegu

turystyka morskaJeśli na co dzień uwielbiamy wędkować, to warto rozejrzeć się za wycieczkami, które związane są z rybołówstwem. To rewelacyjny sposób, aby zapomnieć o problemach dnia codziennego, a równocześnie przeżyć prawdziwą morską przygodę na rybackim statku, jednak bez niedogodności związanych z wynajęciem statku i wyprawą tylko w towarzystwie rodziny lub znajomych. Podczas rejsu turystyczno-wędkarskiego zapewnia się wiele wygód, takich jak ciepłe posiłki, stały dostęp do gorących i zimnych napojów, pomoc podczas wędkowania oraz miejsce noclegowe. Nie trzeba martwić się nawet o zorganizowanie licencji na połów – organizująca wycieczkę firma zajmie się także i tą kwestią. A jak daleko można popłynąć? Oferta jest różna – może to być rejs przy polskim wybrzeżu albo dalsza wyprawa, na przykład na duńską wyspę Bornholm. Wiąże się to z różnym czasem trwania rejsów, od kilkunastu godzin (na dobre łowiska trzeba wszak najpierw dopłynąć) do kilku dni.

turystyka morskaPozwala to na zaplanowanie nawet krótkiego wypadu nad morze, tylko na weekend, jeśli na dłuższy urlop mamy inne pomysł. Tego typu rejsy organizowane są z różnych miast na polskim wybrzeżu, na przykład z Kołobrzegu. Dla osób, którym marzy się turystyka morska z Kołobrzegu, niekoniecznie powiązana z łowieniem ryb, także coś się znajdzie. Można zarezerwować statek na parogodzinny rejs, po prostu na podziwianie widoków, na przykład zachodu słońca. Na wynajętym jachcie można również zorganizować różnego typu imprezy, od urodzinowych aż po integracyjne, choć trzeba jednak pamiętać, że jacht nie pomieści raczej więcej niż kilkunastu osób. Szum fal, błękit nieba i brak cywilizacji dookoła – połączone z zachodem słońca – mogą też stworzyć romantyczną scenerię do oświadczyn. Jak widać turystyka morska to nie tylko połowy z wędką, ale także wiele innych sposobów na spędzanie wolnego czasu.

Jeśli marzy się nam urlop związany z polskim morzem, ale nie chcemy spędzać czasu, mocząc nogi w przybrzeżnych falach, to rejs statkiem będzie dla nas idealnym rozwiązaniem. Morska przygoda na pewno się nam spodoba i będzie co wspominać: czy to wycieczkę na Bornholm, czy to złowioną osobiście wielką rybę.