Co można kupić w sklepie turystycznym czyli namiot turystyczny

namiot turystyczny

Współcześnie sklepy turystyczne są bardzo dobrze zaopatrzone i pozwalają nie tylko na zakupy na zwykły weekendowy wypad pod namiot, ale nierzadko również na wyposażenie na wyjazdy survivalowe.

Namiot turystyczny w różnym rozmiarze

namiot turystycznyDostępne są zarówno rzeczy zupełnie podstawowe, jak i sprzęt bardziej specjalistyczny, odpowiedni dla osób, które chętnie spędzają czas z daleka od cywilizacji i lubią w czasie wycieczek czuć się niezależnie. Jedną z podstawowych rzeczy dostępnych w sklepach jest wytrzymały namiot turystyczny – różnorodne rozmiary pozwalają na wybranie idealnego namiotu dla samotnika jak i dla licznej rodziny. Do tego oczywiście karimaty, materace i śpiwory. Wśród tych ostatnich można znaleźć modele odpowiednie na lato, jak i na zimową porę i kilkanaście stopni poniżej zera. Kolejną rzeczą na liście jest pełne wyposażenie campingowe, włącznie z kuchenkami i lodówkami turystycznymi, wygodnymi zestawami sztućców i środkami do uzdatniania wody. Składane wiadra, podstawowe, składane meble i inne rzeczy, ułatwiające życie w czasie parodniowych wypraw na łono natury, takie jak saperki, wielofunkcyjne scyzoryki, latarki (w tym latarki czołowe), zapasowe elementy namiotów: linki i śledzie. Bardzo ważny punkt na liście turystycznych zakupów stanowi odzież.

namiot turystycznyW sklepach można kupić specjalistyczną odzież, która sprawdzi się przy najróżniejszych wyprawach, gwarantując ciepło, wygodę i nieprzemakalność. Wodoodporne właściwości odzieży można zwiększyć samodzielnie, wybierając odpowiednie preparaty, takie jak impregnat nikwax, tworzący warstwę hydrofobową. Specjalne preparaty pozwalają też na pranie i czyszczenie impregnowanych ubrań bez utraty ich właściwości i uszkadzania materiału, co zdarza się w przypadku zwykłych środków piorących. W zestawieniu turystycznej odzieży szczególnie istotną rolę mają turystyczne buty: wygodne, nieprzemakalne obuwie jest podstawą przy każdej dłużej wyprawie, szczególnie parodniowej. Buty powinny zostać dopasowane do okazji, np. półbuty meindl nadają się na wiele górskich szlaków czy wyprawy przez bezdroża. Z kolei trekkingowe buty chiruca, chroniące kostkę, są odpowiednie na zimę czy też na warunki bardziej ekstremalne niż spacer po najbardziej uczęszczanych trasach. O takie buty należy dbać, by służyły jak najdłużej. Powinny być wodoodporne, dzięki czemu sprawdzą się w deszczowe dni, zimą czy na błotnistej drodze.

Właściwości wodoodporne podniesie na przykład wosk nikwax, który należy szczególnie starannie nakładać na szwy i łączenia. Sklepy turystyczne oferują również inne rzeczy: sprzęt do wspinaczki, plecaki, torby, sprzęt narciarski oraz wiele innych.